• Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa
  • 444 3 589
  • bilgi@ccholding.com.tr

YARIŞMA HAKKINDA- YARIŞMANIN AMACI


Ana Sayfa Haberlerimiz YARIŞMA HAKKINDA- YARIŞMANIN AMACI
upload/news/yarisma-hakkinda-yarismanin-amaci98916027.jpg

CC Holding Girişimcilik Yarışması, Türkiye genelinde başarılı olma potansiyeli bulunan projesine güvenen herkes için kapısı açık olan bir yarışma platformudur.

Alan kısıtlaması olmadan tüm projeler aynı derecede ve eşit kriterlerde değerlendirilecektir. CC Holding girişimcilik kültürünü yaymak ve yepyeni iş fikirlerini desteklemek hedefiyle büyük bir misyon edinmiştir. Hedefimiz yarının yenilikçi şirketlerine öncülük etmektir.

Bu yarışma ile başvuruları alınan yenilikçi iş fikirleri arasından en uygun olanları seçilerek, hayata geçirilmesi için finans desteği sağlanacaktır.

YARIŞMANIN SÜRECİ

Geleceğinize yön verecek bu yarışmaya katılmak için yapmanız gereken ilk olarak fikrinizi bulmak, proje sunum dosyasını hazırlamak ve “sccgirisim@ccholding.com.tr”  adresine proje dosyanızı göndermektir.

Ön elemeyi başarıyla geçen kişiler veya ekipler, seçkin jüri karşında projelerini anlatarak finale kalmak için çalışacaklardır. Bu heyecanlı sözlü sunumlarda amaç hem fikirleri etkili bir şekilde karşı tarafa aktarabilmek hem de jüri üyelerinin olası sorularını kısaca yanıtlayabilmektir. Parlak bir iş fikri, tüm kriterlerin başarılı bir harmanı olacaktır. Yarışmacılara ait özgün fikirler asla 3. Bir kişiyle paylaşılmayacaktır.

“CC Holding Girişimcilik Yarışması” Arenasına katılan ve finale kalmaya hak kazanan girişimciler ikinci değerlendirmeye birebir katılmaları için tüm yol ve konaklama masrafları karşılanacaktır.

 

DEĞERLENDİRME USULÜ

Ön Değerlendirme işlemi başvuru formunun okunup değerlendirilmesi şeklinde yapılacaktır.  Başvuruların yeteri kadar açıklayıcı bilgiler içermesi önem arz etmektedir. 

Birinci aşamanın ardından ikinci eleme işlemleri başlayacak. Tüm adaylar sunumlarını birebir jüri üyelerine yapacaklar. Soru – cevap bölümü de tamamlandıktan sonra jüri üyeleri projeler arasında eleme yapacaktır.

 

PROJE DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

  • Fikrin Özgünlüğü
  • Pazar Potansiyeli
  • Finansal Getiri
  • Projenin hayata geçirilebilme kolaylığı
  • Yenilikçilik ve Yapılabilirliği
  • Yazılı ve Sözlü Sunum (kısmi olarak sunumda ölçülecek)
  • Fikri Sahiplenme ve Motivasyon (sunumda ölçülecek)
  • Ölçeklenebilirlik: Projenin çıktısı üründen rasyonel seviyede kazanç elde edilebilecek sayıda, kalitede ve boyutta üretilebilme kolaylığı (hizmetse yeteri kadar çok sayıda kişiye verilebilmesinin mümkün olup olmadığı)

Kriterlerimiz ana başlıkları ile yukarıda belirtildikleri gibi olmalarına rağmen kriterlerin sizi ve hayallerinizi kısıtlamasına izin vermeyin, çünkü her fikir kendine göre özeldir.

Yukarıda verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için yetkili kişiye  “sccgirisim@ccholding.com.tr”   mail adresinden ulaşabilirsiniz.

 

BAŞVURU FORMU

Adınız, Soyadınız

E-Posta

GSM Numarası

Öğrenim Durumu

Adres

 

PROJE ADI

Projenin Kısa Yatırımcı Özeti

Proje Kategorisi

İlham Kaynağı

Pazar Fırsatı

Rakipleriniz

Projenin Güncel Aşaması

Projenin Patent - Marka Başvuru Detayları

Büyüme Stratejileriniz