• Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa
  • 444 3 589
  • bilgi@ccholding.com.tr

CC HOLDİNG KIRGIZİSTAN’DA İŞ BİRLİĞİ VE YATIRIM GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR


Ana Sayfa Haberlerimiz CC HOLDİNG KIRGIZİSTAN’DA İŞ BİRLİĞİ VE YATIRIM GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR
upload/news/cc-holding-kirgizistan-da-is-birligi-ve-yatirim-gorusmelerine-devam-ediyor46890773.jpg

Kırgızistan’ın 2. Durağı OŞ Şehri'nde parlamenterlerin misafirliğinde hidroelektrik santral ziyareti yapıldı ve spor tesisleri incelendi.

Kırgızistan’daki bir diğer durak ise Batken şehriydi. Batken Valisi ve Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi ile heyetler arası görüşmeler yapıldı. TİKA'nın projeleri ve şehir stadyumu hakkında incelemelerde bulunuldu. Ayrıca tarım ve seracılık uygulamaları için arazi ziyaretleri gerçekleştirildi.

CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher CENKÇİ ve beraberindeki heyet, ziyaret kapsamında Kırgızistan Kültür ve Spor Bakanı ile da bir görüşme gerçekleştirdi. Hem turizm hem de spor alanında yapılabilecek projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Daha sonra Kırgızistan Enerji Bakanı ile görüşüldü. Bu görüşmede ise hem enerji hem de savunma sanayii projeleri ile ilgili istişareler yapıldı.

Temaslar kapsamında Kırgızistan Futbol Federasyonu'nu da ziyaret eden Türk heyet ile Bişkek Belediye Başkanı arasında da bir toplantı yapıldı. Toplantıda Bişkek şehir çöplüğünün üretimi konusunda sahada incelemelerde bulunuldu. Kırgızistan’daki son temas ise çelik sektöründe faaliyet gösteren METALL TORG SERVİCE firmasınaydı. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Abdujapor Sartbayevich SULTANOV ve Ulan SULTANOV ile sektörel işbirliği toplantısı yapıldı.

CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher CENKÇİ, Türkiye'nin Kırgızistan Büyükelçiliği ve Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere misafirperverliklerinden dolayı tüm yetkililere teşekkür etti.