• Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa
  • 444 3 589
  • bilgi@ccholding.com.tr

CC HOLDİNG FİPRON PATENTLİ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİN BOLU’DA


Ana Sayfa Haberlerimiz CC HOLDİNG FİPRON PATENTLİ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİN BOLU’DA
upload/news/cc-holding-fipron-patentli-yangin-sondurme-sistemleri-ile-is-birligi-icin-bolu-da83140289.jpg

CC Holding yeni yatırımları ve iş birlikleri için geçtiğimiz Perşembe Bolu Gerede’de Fipron şirketi ile buluştu.

Toplantıya Fipron Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya SOYLU, Fipron Genel Müdürü Mehmet ERDOĞAN, CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher CENKÇİ, Ahi Yapı Genel Müdürü Ahmet GÜNERİ, Kayıpen Firma Müdürü Tuna ACAR, Roof Çelik Proje Müdürü Adem ÖKSÜZ, Roof Çelik Teknik Koordinatör Lütfi HACIİSMAİLOĞLU ve Nomad Tech Genel Müdürü Özkan BEYTEKİN katıldı.

Toplantıda Fipron yangın söndürme ürünlerinin tanıtımı yapıldı. Fipron yangın önlemede Türkiye’de patentli bir ürün olup, elektrik prizlerine koyulan sticker sayesinde kısa devre, aşırı ısınma ya da kıvılcım ile oluşacak yangınları önlemede kullanılır. Temelinde bulunan aerosol gazı ile olası yangın ihtimallerinde yangının büyümesini engelleyerek yangın çıktığı anda söndürmektedir. Fipron, bina içerisindeki boardların içinden ana panolara, trafolara ve odalara kadar yangın çıkma ihtimali olan her alanda kullanılabilmektedir.

Fipron teknolojisi ile oluşturulan materyallerin yapısı, içinde ateşe dirençli etkin madde olan mikrokapsülleri kapsamaktadır. Aktivasyon sıcaklığına ulaşıldığında kapsül kabuğu patlar ve içindeki gazı boşaltır. Bu gaz açık ateş ve yanan yüzey ile temas ettiğinde tutukluk yapar ve oksijenin yerini alır. Yanma yerini çabucak soğutur ve böylece alevlenmeyi hızlı ve etkili bir şekilde önler. Mikrokapsüllerin polimerik kabuğu, yangın geciktirici bileşiği 5 yıl boyunca çalışır durumda tutar ve kesin olarak aktivasyon sıcaklığına ulaşmasını önler. Bu sayede bakım ve onarım gerektirmeden 5 yıl boyunca garantili bir şekilde kullanılabilir.

CC Holding Fipron sistemlerinin tüm Türkiye ve Dünya’da yayılması için iş birliği yapmak amacı ile görüşme sağladı. Toplantı için Bolu’da Fipron fabrikalarını ziyaret eden CC Holding yetkililerine fabrika gezdirildi ve ürünün üretim aşamaları gösterildi. Daha sonra pano üzerinde Fipron yangın söndürme ürününün testi yapıldı.

Toplantı sonunda numune teslim alındı ve ileriye yönelik karşılıklı iş birliği anlaşması için tekrardan bir araya gelmek üzere toplantı sonlandırıldı.

Misafirperverliklerinden dolayı Fipron firmasına teşekkür ederiz.