• Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa
  • 444 3 589
  • bilgi@ccholding.com.tr

AHİ YAPI OPTİMA TECHNİC İŞBİRLİĞİ


Ana Sayfa Haberlerimiz AHİ YAPI OPTİMA TECHNİC İŞBİRLİĞİ
upload/news/ahi-yapi-optima-technic-isbirligi60912741.jpg

Ahi Yapı ülke içerisinde yaptığı çalışmalar ile Avrupa firmalarının da dikkatini çekmeyi başardı. Ahi Yapı kaliteli ve uzun ömürlü malzemeden yapılan katlanabilir konteynerler ile yurt dışına açılmaya hazırlanıyor.

Son zamanlarda meydana ve Dünya çapında yaşamı etkileyen Covid-19 salgını sonrası karantina için acil barınma alanlarına ihtiyaç duyuldu. Bunun gibi salgınlar, doğal afetler ve mülteci sorunları gibi problemler acil barınma ihtiyacını karşılamayı hedefleyen katlanabilir konteynerlerin değeri her geçen gün artıyor.

Sektörün öncü firmalarından olan Ahi Yapı katlanabilir konteynerler imalatında ve ithalatında ülke içinde olduğu kadar yurtdışında da öncü olmayı planlamaktadır. Ahi Yapı üretim kapasitesini arttırma çalışmaları çerçevesinde Ankara’da faaliyet gösteren Optima Technic firması ile görüşmelere başladı. Optima Technic yetkilileri Sn. Hasan Kayaaslan ve Sn. Nazım Kayhan üretmekte oldukları katlanabilir konteyner ve mobil hastaneler hakkında sunum yaptılar.           

Ahi Yapı firmasına yurtdışından özellikle de Fransa’dan gelen talepler hakkında bilgilendirme yaptı. Bu talepleri karşılamak adına nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiğinin bilgisi verildi. Yurt dışından gelen taleplerin karşılanması adına başlatılacak çalışmalar için hızlı bir şekilde aksiyon alınması için faaliyetlere başlama kararı alındı.